ŚKK_Kraków

Zapraszamy na krakowską część Światowego Kongresu Kopernikańskiego

Już za dwa dni w Krakowie odbędzie się Światowy Kongres Kopernikański - World Copernican Congress.

Podczas krakowskiej części Kongresu będzie możliwość wzięcia udziału w  dwóch sesjach: filozoficznej i ekonomicznej.

W Krakowie będzie można wysłuchać interesujących wykładów i debat prowadzonych przez znakomitych polskich i zagranicznych ekspertów z obszaru nauk filozoficznych (m.in. ks. prof. Michała Hellera, prof. Stefano Gulizia, prof. Ovanesa Akopyana) oraz ekonomicznych (m.in. prof. Marka Belki, prof. Waltrauda Schelkle, prof. Sebastiana Edwardsa).

Uroczyste otwarcie krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego odbędzie się 24 maja o godz. 10.00 w Auditorium Maximum UJ przy ulicy Krupniczej 33.

Wykład inauguracyjny zatytułowany "Nicolaus Copernicus' Theory of Relativity" (Teoria względności Mikołaja Kopernika) wygłosi ks. prof. Michał Heller.

W programie tego dnia zaplanowano ponadto dwie sesje plenarne: "Rewolucja i kryzys w nauce: nauka płynąca z przeszłości i spojrzenie w przyszłość" i "Rewolucja (kopernikańska) w ekonomii" oraz wykład prof. Michela De Vroey'a pt. "The ‘Empirical Turn in Economics’, A Copernican Turn or a Return of the Pendulum?"

Udział w Światowym Kongresie Kopernikańskim jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, więc aby zapewnić sobie udział w wydarzeniu, zapraszamy do rejestracji za pośrednictwem strony skk2023.systemcoffee.pl.

Wszystkie wykłady i debaty będą transmitowane poprzez kanał YouTube UJ live oraz stronę internetową www.uj.edu.pl.

Szczegółowy program Kongresu dostępny jest na stronie internetowej kopernik550.uj.edu.pl.

Strona Kongresu: https://www.copernicus2023.com/

Media społecznościowe ŚKK: